Nátery na drevo a kov

Nátery na drevo a kovy predstavujú základný sortiment každej správnej predajne. Vinikajúca kryvosť farieb vylepšená stálosť voči vonkajším podmienkam zabezpečí vždy prvotriedny vzhľad. Naše farby zároveň chránia a v prípade dreva aj ošetrujú a predlžujú jeho výdrž po dlhú dobu.

BAL - Industrol

Syntetická univerzálna lesklá farba priemyselných výrobkov.

Industrol S 2013 je syntetická farba lesklá univerzálna, určená k vrchným lesklým náterom priemyselných výrobkov, konštrukcié, strojov, nákladných automobilov a rôznych zariadení z kovu, dreva a iných materiálov. Nátery sú odolné poveternostným vlyvom. Doporučujeme nanášať na vhodnú základnú farbu napríklad : Pragoprimer S 2000 (pri nátere kovu), Pragoprimer Plus (pri natere dreva). Riedi sa riedidlom S6006 - 6005 pri nátere štetcom, S6001 pri striekaní.

ALKYTON - Tradix

Účinný antikorózny náter s vinikajúcou schopnosťou krytia.

Účinné antikorózne pigmenty vytvárajú dlhodobú antikoróznu ochranu. Výrobok má veľmi dobrú priľnavosť aj na skorodovaný povrch po ručnom očistení. (farba na hrzdu, farba na strechu) ALKYTON kryje v 1 vrstve v celom spektre dodávaných odtieňov. Použité rozpúšťadlá dodávajú výrobku vynikajúcu zlievateľnosť – pri aplikácii štetcom možno dosiahnuť vzhľad podobnej kvality ako pri striekaní. Modifikácia alkydových živíc uretánmi dodáva výrobku dlhodobú farebnú stálosť a podstatne predlžuje lesk.
Výdatnosť: 10,5 m2/ltr
Riedidlo: S 6005 (max do 5% )

AUSTIS - ETERNAL - mat akryl

TERNAL mat akrylátový je určený k novým i udržiavacím náterom krytín.

ETERNAL mat akrylátový je určený k novým i udržiavacím náterom krytín z neglazovanej keramiky, pozinkovaného plechu i bez predchádzajúcej oxidácie, oceľového plechu natretého základným náterom, hliníku (priľnavosť je nutné predom overiť), medi, dreva a betónu, krytín z neglazovanej keramiky a ďalších stavebných materiálov. Svojou kvalitou je vhodný i pre spracovanie pri priemyslových aplikáciach.
Spotreba (konečný náter):
• pozink, hliník 0,3 kg/m²,(2 vrstvy)
• nepochozí betón, betónová strešná krytina 0,30 - 0,35 kg/m²,(2 vrstvy)
• drevo, drevovláknité dosky 0,4 - 0,5 kg/m²,(2 vrstvy)

AUSTIS - ETERNAL - Revital

ETERNAL mat revital je vodou riediteľná farba pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

Oblasť použitia: ETERNAL mat revital je vodou riediteľná farba pre vnútorné aj vonkajšie použitie určená k náterom dreva, kovových podkladov upravených antikoróznym náterom, drevovláknových a drevotrieskových dosiek, sádrokartónu, betónu. Vzhľadom k veľmi dobrej priľnavosti na staré syntetické a olejové nátery je veľmi vhodný pre obnovovacie nátery.
Spotreba (konečný náter):
• drevo, drevovláknité dosky 0,22 - 0,35 kg/m²,(2 vrstvy)
• kovy 0,20 - 0,25 kg/m²,(2 vrstvy)
• betón, omietka 0,3 - 35 kg/m²,(2 vrstvy)

BAL - HOSTAGRUND 3v1

Multifunkčný základný i vrchný antikorózny pololesklý náter.

Jednovrstvová pololesklá farba spájajúci vlastnosti základného antikorózneho náteru, medzivrstvy a súčasne vrchnej farby. Je určená k priamym náterom kovov vo vonkajšom i vnútornom prostredí. Farba je ideálna pre nátery oceľových materiálov a oxidované pozinkovaných povrchov ako napr. Strechy, kovové konštrukcie, stožiare, ploty, stĺpy, vráta a pod. Farbu je možné použiť aj pre náter savých podkladov ako napr. drevo a drevotriesku. Farba nie je určená na nátery, ktoré prichádzajú do priameho styku s potravinami, krmivami a pitnou vodou a na nátery detského nábytku a hračiek.

BAL - FEST-b

Multifuknčný náter plechových strešných krytín a kovových konštrukcií.

Výrobok je určený hlavne pre jednovrstvové vonkajše ochranným nátery plechových strešných krytín, odkvapov, oceľových konštrukcií a ďalších kovových predmetov vystavených trvalému pôsobeniu poveternostných vplyvov a slnečného žiarenia. Okrem inhibítoru korózie obsahuje aj absorvér UV žiarenia, ktorý chráni spojivo farby proti degradácii. Natierať pozinkovaný plech je možné najskôr po 1 roku pôsobenia poveternostných vplyvov.

Neváhajte nás kontaktovať.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Ku každému produktu Vám poskytneme profesionálnu pomoc k jeho aplikácii prípadne odporučíme doplnkové vybavenie pre správnu aplikáciu.